İade ve Değişim
 • Yurtdışı Ürün iade prosedürü nasıldır?

  Yurt dışı İade Prosedürü: 

  Yurt dışı siparişlerde iade ve değişim sürecinde her iki taraftaki kargo bedeli müşteriye aittir.

  Dikkat! Nadiren de olsa yurt dışına gönderilen paketlerin gittiği ülkede gümrüğe tabi olma ihtimali vardır. Gümrük bedelleri siparişinize ve ülkeye göre değişiklik gösterebilmektedir. www.tesetturisland.com gönderdiği ürünlerin gümrüğe takılması durumunda sorumluluk kabul etmez, gönderilerin gümrüğe takılması durumunda sorumluluk müşteriye aittir.

 • Siparişimi kaç gün içinde iade edebilirim?

  İade Süresi

  Satın aldığınız ürünün  kullanılmamış, etiketi koparılmamış ve satılabilirlik özelliğini yitirmemiş olması koşuluyla teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gündür. Ürünü, kusurlu ya da defolu olmasından dolayı iade etmek istediğinizde, bu süre 14 gündür. Bu sürelerin aşılması durumunda iade işleminiz gerçekleştirilememektedir. Abiye ürünlerde  iade kabul edilememektedir. 

  İade ürün/ürünlerin tarafımıza ulaşması ve iade şartlarına uygunluğunun kontrolünden sonra ürün bedelinin geri iadesi yapılır. İade siparişlerin geri ödemeleri kargo bedeli (5 TL) kesilerekten yapılır.

 • Hangi ürünlerin iadesi yapılamaz?

  İadesi Kabul Edilmeyen Ürünler

  Abiye kategorisindeki ürünler, Triko ve Kampanyalı ürünlerimizde iade kabul edilmemektedir.

   

 • İade kabul edilmeyen abiyelerde değişim yapabilir miyim?

  İade kabul edilmeyen

  Abiye ürünler yine Abiye kategorisindeki bir ürünle yada aynı ürünle beden değişimi yapabilirsiniz.

 • İadeyi hangi adrese yapmalıyım?

  İadeyi hangi adrese yapmalıyım?

  Altınşehir Mahallesi, Nezih Sokak, No:6 Ümraniye / İstanbul / Türkiye  90 216 429 93 28

  Paketi gönderirken mutlaka alıcı olarak aşağıdaki firma ünvanını belirtiniz.

  Ünvan: NEVA İNTERNET HİZMETLERİ TEKSTİL E TİC. A.Ş. 

 • İade ücreti ne zaman yansır?

  İade ücreti ne zaman yansır?

  Paketiniz firmamıza ulaştıktan sonra ilgili birim sizin ile iletişime geçip iade bilgilerinizi alıyorlar bu işlemler bittikten sonra 15 iş günü içerisinde iade işleminiz gerçekleşmektedir.  İşleminiz gerçekleştirildikten sonra Havale veya EFT ile yapılan iadeler aynı gün veya ertesi gün yansımaktadır. Kredi kartı ile yapılan iadeler genelde  3 iş günü içerisinde yansımaktadır ancak bankanız kaynaklı bu sürenin uzaması mümkündür. Bu tarz durumlarda bizden iade yapıldığına dair dekont aldıktan sonra kendi bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. 

 • Kredi kartıma iadem taksitli mi yapılıyor?

  Kredi kartıma iadem taksitli mi yapılıyor?

  Ödemenizi kredi kartına taksit seçeneği ile yaptığınızda, ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Bu prosedür firmamız tarafından değil, bankanız tarafından belirlenmiştir.

 • Kapıda ödeme siparişin iadesi nereye yapılır?

  Kapıda ödeme siparişin iadesi nereye yapılır?

  Kapıda ödeme siparişlerin iadesi havale veya EFT yolu ile yapılır  İade işleminin yapılabilmesi için iadeyi yapan kişiye ait veya  bir yakınınıza ait 26 haneli Banka IBAN numaranızı iade formuna yazmanız veya bize iletişim kanallarınızdan iletmeniz gerekmektedir.

 • Değişim Süresi Nedir?

  Satın aldığınız ürünün  kullanılmamış, etiketi koparılmamış ve satılabilirlik özelliğini yitirmemiş olması koşuluyla teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gündür. Ürünün, kusurlu ya da defolu olması durumunda değişim yapmak istediğinizde, bu süre 14 gündür. Bu sürelerin aşılması durumunda değişim ve iade işleminiz gerçekleştirilememektedir. Abiye ürünler yine abiye kategorisindeki ürünlerle değiştirilmektedir.

 • Kaç Değişim Hakkım Var?

  Toplamda 1 değişim hakkı mevcuttur.

 • Değişim Yaptığımda Kalan Tutar İade Edilir mi?

  Değişim yaptığınızdan dolayı kalan tutarlar iade edilmez. Kalan tutar için bir ürün seçebilirsiniz. Ürün seçmediğiniz zaman kalan tutar kadar hediye çeki tanımlanır. Bu hediye çekini bir yıl süre ile istediğiniz alışverişinizde kullanabilirsiniz. 

 • Kampanyalar Değişimde Geçerli mi?

  Hediye çeki vb. kampanylardan faydalanarak verilen siparişlerde kazanmış olduğunuz hediye tutarı değişim ve iadede geçerli değildir.  Sadece vermiş olduğunuz siparişte geçerlidir. Değişim veya iade durumunda geçersizdir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.